Remeg a kutya- Mindig gondot jelez? 13 leggyakoribb ok

Nagyon ijesztő lehet a gazdinak azt látni, hogy remeg a kutya. Ugyanis ez lehet egy ártatlan, hétköznapi dolog, és egy komolyabb betegség tünete is akár. Cikkünkben most felsorolunk 15 okot, amelyek a kutya remegés okai lehetnek.

Természetesen bejegyzésünk nem helyettesít semmilyen állatorvosi vizsgálatot. Ha kedvenced nem a megszokott módon viselkedik, pl. remeg a kutya hátsó lába vagy remeg a kutya szája, első dolgod legyen az állatorvosotok felkeresése!

Jöjjön is az első ok, hogy mitől remeg a kutya gyakran.

remeg-a-kutya-feje-szindroma

1.Remeg a kutya feje – Shaker szindróma

Ennek a betegségnek a pontos oka nem ismert, de autoimmun eredetű betegségnek gondolják az állatorvosok. Ezt onnan sejtik, hogy szteroid tartalmú kezelésre jól reagál a betegség. Ez a betegség azt okozza, hogy ritmikus, ismétlődő testmozgást, fejremegést okoz. (Azonban az idős kutya szteroid adásától sok orvos, gazdi tart, a mellékhatások miatt)

A tünetek az enyhétől a nagyon súlyos, mindennapi életet megnehezítő állapotig is előfordulhat. Legtöbb esetben 1-2 éves korban jön elő, és a megfigyelések/adatok alapján a fehér színű fajtáknál fordul elő a leggyakrabban, pl. westieknél, máltai selyem kutyáknál. Ezért ezt a betegséget angolul „Fehér kiskutya remegés szindróma ”néven is hívják.

De előfordul németjuhászoknál, csau-csau fajtáknál, labradornál, dalmatánál, csivavánál is többek között.

Most pedig nézzük meg a második gyakori ok lehetőségeket a kutya remegésének. Ez szokott lenni az idős kutya remegése mögött a leggyakrabban.

2.Kutya hátsó láb remegés- ízületek

Főleg idősebb, 8 év feletti kutyáknál szokták a gazdik észrevenni, hogy akár fekvő, pihenő állapotban, akár séta közben a kutya hátsó lába remeg. Ennek oka több minden is lehet. Jelezhet egy idős korból és inaktivitásból fakadó izomgyengeséget például. De jelenthet ízületi fájdalmat, pl. diszpláziát is.

A kutya lábremegés tünet mellett megjelenhet még az, hogy csempén vagy más csúszósabb terepen szétcsúszik a kutya lába. Vagy például a kutya nem tud ráállni a hátsó lábára, nehezen tápászkodik fel reggelente. Majd, amikor „bejáródtak” az ízületei, már könnyebben mozog.

Mit tehetsz ezek ellen?

szetcsuszik-a-kutya-laba

Akár a kutya első lába remeg, akár arról van szó, hogy idős kutya nem tud lábra állni, egy fájdalomcsillapító összetevőket is tartalmazó ízületvédő készítményt mindenképpen érdemes használni. Az első 4-6 hétben dupla dózisban, hogy feltöltődjön a kutya szervezete.

Nagyon szuper visszajelzéseket kaptunk pl. az Aniflexi+  por alapú készítményéről. Több gazdi is jelezte, hogy a kutya nem tud lábra állni csak nehezen és a készítmény elkezdése után már 1-2 héttel jelentős javulást tapasztaltak.

Ez a termék nem csak a porc és csont képzéshez szükséges glükozamint, kondroitint és kollagént tartalmazza, hanem egyéb, szuper hasznos összetevőket. Ilyen pl. a gyulladáscsökkentő- fájdalom csillapító MSM, a boswellia kivonat, és az ízületek jobb kenéséért felelős hialuronsav. 

Úgyhogy ezt a készítményt tényleg bátran ajánljuk, ha remeg a kutya lába, vagy fájdalmat mutat a kopás miatt. Hiszen a kutya hátsó láb gyengeség igen is javítható állapot! Ne hagyd, hogy a mindennapi mozgástól, a séták örömétől megfosztódjon kutyusod!

Természetesen nem csodaszer egyik ilyen készítmény sem. Ha mondjuk porckorongsérv van a háttérben és azért a kutya nem tud lábra állni, nem fog semmit segíteni rajta. Hiszen olyankor az idegek a gond, és nem a porcok/ízületek állapota. Ha azt látod, hogy hirtelen nem tud lábra állni a kutya és csak „fókázik” akkor bizony nagy a valószínűsége, hogy porckorong sérv áll a háttérben.

3.Alvás közben remeg a kutya- semmi gond, csak álmodik

Bizony, jól látod kedves gazdi! Kiskedvenceink is álmodnak. Sőt, kutatások bizonyítják, hogy a kölyök és az idős kutyák gyakrabban álmodnak. és ilyenkor előfordulhat az is, hogy ugatnak álmukban, vagy rángatózik a kutya hátsó lába, mintha futni akarna. Egyes esetekben a kutya lába remeg csak a végein „csuklóból”. Így sokszor ha a kölyök kutya lába remeg

Ezzel a helyzettel semmi dolgod nincs, csak annyi, hogy adsz a buksijára egy jó éjt puszit maximum.

remeg-a-kutya-feje

4.Dülöngél a kutya és remeg: Mérgezés is lehet a kutya remegés okai között

Hirtelen jelentkező kutya remegés roham? Esetleg nyálzik, hány is mellé? Akkor bizony mérgezés is lehet a gond!

A kiváltó októl függően kutya hasfájás remegés hányás, de akár ájulás, hasmenés is jelentkezhet.

Mely dolgok mérgezőek a kutyákra?

Olvasd el a Mit nem ehet a kutya cikkünket!

De a leggyakoribb mérgező dolgok a következőek, annyit elárulunk:

  • kávé
  • csokoládé
  • fagyálló
  • patkányméreg
  • xilit édesítő
  • makadámdió is okozhatja, hogy miért remeg a kutya vagy az idős kutya hátsó lába.
kutya-remeges-etvagytalansag

5.Remeg és liheg a kutya- Hányinger is lehet

Valljuk be, a hányinger nekünk sem kellemes dolog. Mindegy, hogy betegség, hajókázás, vagy éppen egy túl jól sikerült alkoholos este okozza a hányingerünket. Kedvenceink is érezhetnek hányingert.

Náluk leggyakrabban vagy a kocsiban utazás vagy stresszhelyzet (pl. állatorvosi rendelőbe látogatás, vihar) vagy egyes betegségek is okozhatnak hányingert. Pl. mandulagyulladás okozta váladék csorgás a garatban irritálhatja a gyomrot.

A hányinger meg sok kutyusnál okozza azt, hogy remegnek, mielőtt kiadják a gyomortartalmukat, vagy közvetlen utána.

Most pedig nézzük tovább, hogy mely kutya betegségek tünetei remegés például.

6.Kutya rángatózás egész testen – epilepszia

Az epilepszia egy nagyon komoly betegség, amelyek tünetek széles tárházával járhat. Egyes kutyusok „legyet kapdosnak”, amely nincs is ott, mások pedig kutya fejremegés tünetét mutatják. Van a teljes nagy roham, amikor a kutya teljes teste megfeszül és remeg.

Úgyhogy mint ahogy láthatod, olvashatod, ilyen komoly gond is rejtőzhet a „miért reszket a kutya” kérdés mögött.

Különféle gyógyszerekkel, étrendkiegészítőkkel karban tartható állapot az epilepszia a legtöbb esetben. Jótékony hatásról számolt be rengeteg gazdi a CBD cseppekről.

kutya-epilepszia

7.Egész testében remeg a kutya vizesen vagy hidegben – nincs ok a nagy aggodalomra

Annyi biztos, hogy nem minden kutyus van oda a vízért és a fürdésért. Egyes kutyák imádnak úszni, pancsolni, de csak addig, amíg szabadtéri lehetőségről beszélünk. De amikor a gazdi gondolja úgy, hogy itt az ideje a koszos bundától és a mocsárszagtól megszabadulni, már nem örülnek neki. Ilyenkor a legtöbb kutya beveti az „árva kiskutya vagyok” nézést, és remegést.

A gazdi számára pedig rossz látvány egy tacskó remegés, francia bulldog remegés. Hiszen jaj, szegény páráknak alig van szőre látszólag. Azonban szó sincs a legtöbb esetben arról, hogy fázna a kutyusunk. Ez csupán egy természetes reakció a nedves bundára.

Igyekezz minél hamarabb megtörölni, megszárítani. És amit hagyod, hogy rohangáljon, a kanapéba dörgölje magát, látni fogod, hogy valójában kutya baja se volt.

remeg-a-kutya-teste

Emellett főleg rövidszőrű, lakáshoz szokott kutyusoknál fordul elő, hogy amikor hidegebbre fordul az időjárás, „zokon veszik”. És nem szívesen sétálnak, remegnek. Ilyenkor jó szolgálatot tesznek a különböző kutyaruhák. Egy meleg télikabátocskával könnyű megállítani a kutya remegését.

Nézzük tovább most, hogy milyen egészségügyi probléma is állhat a háttérben a kutya remegés mögött.

8.Kutya száj remegés – Szopornyica szövődmény is lehet

A szopornyica egy nagyon alattomos, vírusos megbetegedés kedvenceinknél. Szerencsére az évente adandó kombinált oltással védekezni lehet ellene.

Ha a kutya szopornyicás, a tünetei a következőek: szem és orr váladékozás, köhögés, magas láz, remegés, levertség, és erős fogyás. Később kialakulhat talppárnák és az orrtükör bőrének megvastagodása, a fogak elszíneződése. A betegség későbbi lefolyásában pedig jönnek az idegrendszeri tünetek. ferde fejtartás, fej és szájremegés (fogcsattogtatás), görcsök és akár elhalálozás.

Tehát a kutya remegés étvágytalanság mögött akár szopornyica is lehet.

Ha kigyógyul ebből a kedvenced, érdemes évente két kúrában immunerősítő termékeket  adni neki.  Nincs mese! Jön a hideg, kutyaruhára fel!

9.Reszket a kutya – Cukorbetegség- alacsony vércukorszint is lehet

Még egészséges, kistermetű kutyáknál is előfordulhat, hogy lemegy a vércukorszintjük. Ez azért van, mert a kis gyomrukba nem tudnak elegendő táplálékot felvenni, vagy esetleg finnyásságból sztrájkot tartottak.

Ha pedig a kutyusod cukorbeteg, és nem evett eleget, vagy nincs jól adagolva a gyógyszere, előfordulhat szintén, hogy túl alacsony lesz a cukorszintje. Ennek a remegés, feszült viselkedés, szédülés, súlyos esetben akár ájulás lehet a tünete.

10.Remeg a kutya teste amikor szoptatós kölykei vannak/ versenyszerűen sportolt – alacsony kálcium szint lehet a ludas

Nekünk, embereknek is, amikor kisbabánk születik, rengeteg tápanyagra van szükségünk, hogy az újszülöttet ellássuk. Most gondolj akkor abba bele, hogy egy kutyának egyszerre akár 8-12 kölyke is születhet. A tejkiválasztás pedig kálcium igényes a szervezet részéről. És előfordulhat, hogy ha túl kevés a kálcium az anyakutya vérében, húzza a görcs a kutya lábát, vagy akár teljes testében remegni kezd. Súlyos esetben a testhőmérséklet is emelkedik, és már nem csak a végtagokat érinti a görcs, hanem a légző/szívizmokat is. Ez pedig életveszélyes állapot már.

kutya-remeges-roham

Ezért is kiemelkedően fontos, hogy az anyakutya a vemhesség utolsó harmadában és a szoptatási fázis alatt kölyök/ anyakutyáknak valót kapjon, amelyekben emelt kálcium van. Ilyen táp pl. a Monge Medium starter táp.

Ennek az enyhe formája elő szokott fordulni nagy fizikai megterhelésnél is. Pl. egy teljesítmény túra, 10-15 km futás után például kutyáknál. Mondjuk egy ilyen edzés után nem is kell nagyon kérdezgetni, hogy miért remeg a kutya lába. Remek megoldás lehet, ha kutyáknak való vitaminos itallal, Pets up vitaminos vízzel kínálod, amelyhez akár izotóniás oldatot is keverhetsz pluszban.

Ha gyakran van ilyen fizikai megterhelésnek kitéve a kedvenced, akkor érdemes jobban felkészülni az ilyen eseményekre olyan étrendkiegészítővel, mint az Aniflexi HMB Ca is, amely extra kálciumot tartalmaz.

11.Addison kór, vesebeteg kutya remegés –ritka eset

Ritkán, de előfordulhat olyan eset mikor a fentebb írt kért betegség azt okozza, hogy remek a kutya. Ennek hátterében a csökkent kálcium szint, a kiszáradás áll a legtöbbször. De súlyos veseelégtelenség esetén, amikor már nem tudja a szervezetet méregteleníteni a vese, a toxinok felgyülemlése is okozhat remegést a kutyák esetében.

”Remeg a kutyám és vesebeteg- kell aggódjak doki?”- ha ez a szituáció áll fent, az bizony sajnos nem a legjobb előjel.

12. A kutya remeg, mert hőgutát kapott

A hőguta is a nagyon veszélyes betegségek közé tartozik, amely akár a kiskutyád életét is veszélyeztetni. Éppen emiatt nagyon fontos megelőzni.

A tünetei: remegés, hányás, erős lihegés, ájulás.

Kölyök és idős kutyák, valamint a nagy bundával rendelkezőek hajlamosabbak a hőgutára.

reszket-a-kutya

Az alábbi tippjeink segíthetnek abban, hogy elkerüljétek a hőgutát:

– kora reggel és későn délután/este sétáljatok nyáron

– kerti kutyusnak biztosíts mindig friss, hűvös vizet és árnyékot

– soha ne hagyd kutyusod autóban, még 5 percre sem!

– használj hűsítő termékeket, mint amilyen a hűtő matrac  is!

13. A kutya remeg és liheg- láz és fájdalom tünete is lehet

Ha nem az extrém időjárás lesz a ludas, és mégis azt látod, hogy kedvenced nem találja a helyét, nyüszög, liheg,remeg, akkor bizony sérülés vagy betegség is lehet a ludas.

A kutya remegés fájdalom miatt nagyon gyakran alakul ki. Lehet egy olyan jellegű fájdalom is, hogy leszakadt a nagy játék közben a karma, vagy akár egy olyan komoly dolog, mint a csontrák. Soha ne hagyd figyelmen kívül a kutyád jelzéseit! A fájdalom ráadásul egyúttal stressz is, amely miatt szintén jöhet a remegés kutyáknál.

Túlette magát a kutyusod, vagy elrontotta a gyomrát? Akkor bizony a kutya hasfájás remegés és púposítás, nyüszögés tünetet is produkálhat.

miert-reszket-a-kutya

A kutyák is elkaphatnak számos bakteriális vagy vírusos megbetegedéseket, amelyek azzal járnak, hogy lázasak. Ilyenkor a láz okozhat remegést. De nehogy az legyen az első dolgod, hogy lekapsz egy fájdalom csillapító tablettát a fürdőszobai polcról! Ugyanis a legtöbb emberi gyógyszer erősen mérgező a kutyák/macskák számára. Erről szól a Kutya fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő tudástár cikkünk is.

A kiskedvenceink mint olvashattad, nagyon sokféle esetben remeghettek. Ha kutyusod viselkedése eltér a szokásostól, normálistól, akkor keresd fel az állatorvost mindenképpen!

Hiszen inkább derüljön ki, hogy nagyobb volt a félelem, mint a valós dolog, mint hogy későn derüljön ki az esetleges baj a kutyája esetében.

Tetszett a cikk? Oszd meg:

A hozzászólás beküldésével efogadod az adatvédelmi irányelveinket és a Hozzászólási szabályzatot.

Még több blog

TOVÁBBI CÍMKÉK

NÉPSZERŰ ÍRÁSOK

KORÁBBI CIKKEK

Petguru
közösség

Gyere, csatlakozz
Te is az állat-bolondokhoz!

Csatlakozom

Figyelmedbe ajánljuk

-20%
  • 0
Whiskas alutasakos 4pack Chef's choice 4x85g
340g
  • Raktáron
1.207 Ft 966 Ft
  • 9
Susa Adult Maxi Száraz Kutyatáp
20kg - 40kg
  • Raktáron
16.490 Ft - 30.960 Ft
  • 0
Royal Canin Sterilised
400g - 10kg
  • Raktáron
2.657 Ft - 34.264 Ft
  • 0
Panzi FitActive Regular Beef
4kg - 45kg
  • Raktáron
4.990 Ft - 39.297 Ft

Ezeket olvastad már?

Csincsilla, ki is rejtőzik a gyönyörű bunda alatt?
RÁGCSÁLÓ MAGAZIN

Csincsilla, ki is rejtőzik a gyönyörű bunda alatt?

Milyen is a csincsilla tartása? Milyen a jellemük? A legelső amit tudnod kell róluk, hogy hasonlóan a tengerimalachoz, egy csincsilla, nem c

Elolvasom
Macska székrekedés – Nagy dolog, ha nincs „nagydolog”?
MACSKA MAGAZIN

Macska székrekedés – Nagy dolog, ha nincs „nagydolog”?

Ebben a cikkben néhány hasznos információval segítünk neked, hogy megtudd, mit tehetsz macska székrekedés ellen. Ha van legalább egy

Elolvasom
A cavalier king charles spániel - Egy örök öleb
KUTYA MAGAZIN

A cavalier king charles spániel - Egy örök öleb

Az originál bohókás cavalier king charles spániel ölebek élete. Ismerünk sok-sok olyan társasági kutyát, akik már hosszú ideje főáll

Elolvasom
Petguru logo