A kutya hányás jöjjön akármikor, nem kellemes sem gazdinak, sem a kiskedvencnek. A mostani bejegyzésünkből pedig kiokosíthatod magad, hogy milyen okai lehetnek a hányásnak például. De átmegyünk a „színskálán” is, hogy milyen jellegű hányások szoktak lenni a kutyáknál.
Remélem azért, kedves gazdi nem kell kiemelnünk, hogy ha azt látod, hogy kedvenced rosszul van, vidd a lehető leghamarabb állatorvoshoz!
Természetesen azért egy egyszeri alkalom miatt nem szükséges pánikszerűen, mindent hátrahagyva a dokibácsihoz rohanni. Ugyanis a kutyák viszonylag könnyen és gyakran hánynak. És pl. egy nyálkás hányás kutyáknál elég gyakori és nem feltétlenül jelez betegséget. Ezzel ellentétben, ha véreset hányt a kutya, az nem tűr halasztást, nyomás a rendelő! Ugyanez a helyzet akkor is, ha véres habos hányás kutyáknál fordul elő kedvencünknél.
Ebben a cikkben minden fontos információt megtudhatsz a témával kapcsolatban és hozunk javaslatokat a megoldásra is. Ha pedig Romániából rendelnél, vagy kint élő rokonoknak, vagy barátoknak küldenél meglepit a kutyusnak, akkor kattints ide!

Rövid tartalomjegyzék
- Hány a kutya vagy regurgitációról van szó? Nem ugyanaz!
- A kutya hányás jelei
- Miért hány a kutya? A leggyakoribb okok
- Sima hányás vagy reflux? Így különböztetheted meg
- Ha savat hány a kutya
- Ha fehér habosat hány a kutya
- Ha emésztetlen ételt hány a kutya
- Ha véreset hány a kutya
- Ha zöldet hány a kutya
- Ha vizet hány a kutya
- Ha a kutya öklendezik de nem hány
- Mit lehet adni a kutyáknak hányás ellen? Mit egyen a kutya hányás után?
Most pedig jönnek a részletek!
Hány a kutya vagy regurgitáció van a háttérben? Nem ugyanaz!
Mielőtt nagyon belemennénk a „gusztusos” részletekbe, meg kell tudnod különböztetni a valódi hányást, és a regurgitáció tünetet.

A valódi hányás kutyáknál mindig öklendezéssel jön, míg utóbbi, vagyis regrutáció kutya esetében ez nincs. És emellett a valódi kutya hányás színe többféle is lehet, és állagban is van különbség, utóbbi esetében a nemrég elfogyasztott étel köszön vissza „hurka” formában. Ilyen vacsorára szoktuk mondani, hogy „búvárkaja”. Csak lemerült és már jött is vissza 30 perccel max. az elfogyasztás után. Regurgitáció esetén nincs olyan, hogy a kutya öklendezik. A regurgitáció kutya esetében leggyakrabban akkor fordul elő, ha a táplálékot túl gyorsan nyeli le, vagy nyelőcsőproblémája van, ami miatt az étel visszaáramlik a szájüregbe.
A kutya hányás jelei
Már nagyon sok gazdi ismeri azt, hogy a legjobb ébresztő óra a világon, az öklendező, hányni készülő kutya hangja. A mi szemhéjunk is fél másodperc alatt felnyílik és már ugrunk is a szőnyegről/kanapéról arrébb vinni az ebet, amikor hányik a kutya.
Ugyanis a kutyusaink nagyszerűen tudják megválasztani a tökéletes helyszínt a hányásra. A legdrágább szőnyeget szeretik a leginkább még akkor is, ha kölyök kutya hányás esete forog fenn. Még jobb, ha ez a szőnyeg az a hosszú szálú fajta, amiből még a hányás kitakarítása is nehézkes. Ismerős a sztori, ugye? Szerinted is tökéletes érzékük van a legjobb helyet megválasztani a kutya hanyas kivitelezéséhez?
De szerencsére több apró jele is van annak, ha kutyusod épp könnyítene a gyomrán.

Előjelek arra, hogy hányása lesz:
- nyalogatja a szája szélét
- nyeldekel sűrűn
- öklendezik
- eszi a földet
- a kutya fűevés hányás előtt is gyakori
- nyáladzik
- nyugtalan, keresi a helyét,
- liheg pedig nem szomjas
A kutya hányinger tünetei közé tartozhat a levertség, étvágytalanság, valamint a gyakori ásítás is, amelyeket a gazdi könnyen észrevehet, még mielőtt a hányás bekövetkezne.
De hogy melyek lehetnek az okok? Mitől hányhat a kutya? Olvass tovább és megtudod!
Miért hány a kutya?A leggyakoribb okok
Sok gazdi felteszi a kérdést: miért hányik a kutya? Felsorolni teljeskörűen nem fogjuk tudni, hogy mi okozza azt, hogy mindent kihány a kutya, vagy hogy miért van a kiskutya hányás esetleg a fehér habos hányás, vagy éppen sárga kutya hányás. Ha nem eszik a kutya és hány, az már intő jel lehet arra, hogy nem csupán egyszerű gyomorrontás áll a háttérben, hanem akár súlyos betegség, például hasnyálmirigy-gyulladás vagy bélelzáródás is. Érdemes mielőbb állatorvoshoz fordulni! De igyekszünk a leggyakoribb gondokat megosztani most veled, felsorolás szintjén.
Mitől hány a kutya:
- reflux
- gyomorgyulladás
- mandulagyulladás
- nyelőcső gondok
- kennelköhögéstől is hánynak a kutyák
- májbetegségek
- vesebetegségek
- hasnyálmirigy gyulladás
- mérgezés tünete is lehet
- rosszat evett (pl. idegen test, faháncs)
- emberi ételtől
- túl zsíros ételtől
- habzsolás miatt
- férgesség miatt
- daganatok miatt
- étel intolerancia
- hőguta
- gyomor/ bélcsavarodás

A kutya gyomorrontás hányás gyakori oka lehet a hirtelen elfogyasztott romlott vagy számára nehezen emészthető étel is, amely irritálhatja a gyomrát és emésztési problémákat okozhat. A kutya hányás hasmenés együttes előfordulása súlyos problémát jelezhet, például vírusos fertőzést vagy mérgezést. Ha a tünetek nem enyhülnek rövid időn belül, vagy a kutya levert és kiszáradás jeleit mutatja, azonnali állatorvosi ellátás szükséges. De, mint fentebb írtuk, ez csak egy érintőleges felsorolás volt, egyéb betegségek is vannak bőven a lehetséges kiváltó okok mögött.
Az állatorvosunk részére a kutya hányás „milyensége” és gyakorisága is fontos diagnosztikai értékkel bír az egyéb tünetek mellett. Ugyanis nagyon nem mindegy, hogy fehér habot hány a kutya, sötétbarna hányás történt, vagy vért hány a kutya. Sőt az sem mellékes, ha sokat hány a kutya. A te információdnak is köszönhetően folytatódik majd a kutya hányás kezelése.
A listánkban szereplő első okot szeretnénk a következő fejezetben egy picit részletesebben is kifejteni.
Sima hányás vagy reflux?
Így különböztetheted meg
Az, hogy a kutya hány, sokszor egyszerű, néha pedig komoly dolgokra vezethető vissza, mint láthattad fentebb. A francia bulldog betegségek hányás formájában is jelentkezhetnek, különösen a fajtára jellemző emésztési zavarok, ételallergiák vagy rekeszizom sérv miatt. Azonban kutya hányás egyik oka, vagy éppen típusa, kinek, hogy tetszik, a reflux is lehet. A sárga hányás kutyáknál előfordulhat a túlzott epeürítés miatt is, amelyet éhgyomorra történő hányás vagy hosszabb étkezési szünetek is kiválthatnak.
A reflux egy olyan betegség, amelynek során a gyomorsav visszakerül a nyelőcsőbe és azt irritálja. Ez irritációt okoz, és számos kellemetlen tünetet eredményezhet, például a kutya reflux miatti gyakori hányását. Ez lehet rekeszizom probléma vagy gyomorprobléma is.
A reflux tünetek:
- erős, büdös szájszag
- gyakori, hogy epét hány a kutya
- sokat köhög és nem találnak a dokik okot rá
- evés közben és utána sokat büfög a kutyád
- visszajön regurgitáció által az étel
- nyeldekel, felbüfög savat és visszanyeli
Ha refluxa van a kutyádnak, szintén erőlködés és öklendezés nélkül szokta az eledelét vissza hányni. És emellett a kutya sárga hányás jellemző. Ami, vagyis a citromsárga színű hányás valójában az, hogy a kutya epét hány. Szóval ez történhet akkor, ha sárga habos hányás kutya esete forog fenn.

A refluxra jó hatással van, ha a kutyusod mindig azonos időpontban és naponta 2-3 alkalommal kap keveset enni. Emellett különféle gyógyszereket, vagy akár műtétet is javasolhat az állatorvos a kutyák részére, a kiváltó októl függően persze. Habos sárga hányás kutya esetében gyakran előfordulhat, ha az emésztőrendszer túlterhelődik, vagy ha az étrendje nem megfelelően van összeállítva. Ezekkel a módszerekkel elmúlhat a sárgás habos hányás kutyáknál is, mint reflux tünet.
Gyakori egyébként, hogy a francia bulldog hányás probléma mögött is ez áll.
+1 Petguru tipp: A reflux miatt kutyusod fogai is gyorsabban fogkövesedhet és romolhatnak. Ezért a fogápolás kutyakötelesség ilyenkor! Használj fogtisztító rágókát, vagy mosd meg hetente 1-2 alkalommal kedvenced fogait!
Nem szabad azonban összekeverni a refluxot azzal, amikor a kutyádnak sok a sava. Ezért a következő rövid fejezetben ezzel fogjuk folytatni.
-
Hair & skin, bőr és szőr regeneráló kutyáknak 90db11.100 Ft
-
WildDogZ JointWell9.980 Ft – 18.980 Ft
-
WildDogZ CanineVital6.990 Ft – 11.980 Ft
Ha savat hány a kutya- azaz a gyakori, kutya reggeli hányás problémája
Sokan kíváncsiak arra, hogy miért eszik a kutya füvet, hiszen ez a viselkedés különösen akkor figyelhető meg, amikor a gyomra érzékenyebb, savasabb vagy emésztési problémái vannak. Egyes elméletek szerint a fűevés segíthet megtisztítani a gyomrukat, míg más kutatások azt sugallják, hogy pusztán ösztönös viselkedésről van szó.
Gyakran keresnek fel minket kutyagazdik, hogy reggelente öklendezik a kutya, vagy hajnalban a kutya epét hány. Vagy ha csak reggel kap a kutyájuk enni, akkor minden éjszaka hány a kutya. Ez nem mindig reflux, hanem akár a sok gyomorsav tünete is lehet. A gyomorsav hányás színe leggyakrabban sárgás vagy zöldes árnyalatú, mivel az epe és a gyomornedvek is keveredhetnek benne.
Azonban a refluxxal ellentétben, itt erőlködve, görnyedve, öklendezve könnyít magán a kiskedvencünk.
A sok sav esetén sárga habos hányás a jellemző a kutyák többségénél. Sárga habot hány a kutya akkor is, ha a gyomorsava étkezések közötti hosszú szünetek vagy diétás változtatások miatt termelődik túlzott mértékben. Persze ahogy már korábban írtuk, tutira a szőnyegre kiadva. Érzékeny lelkű állat esetén a kutya hányás remegés együtt járhat. De ez, miután kihányta magát, azaz kiadta magából az aktuális kutya sárga habos hányás adagot, abba fog maradni.
Másik gyakori tünete a sok savnak, hogy a füvet eszik a kutya és hány utána. Főleg a vastag levelű, érdes fűféléket szeretik rágcsálni ilyenkor, és teszik ezt azért, hogy meghánytassák lényegében magukat. Ilyenkor persze azt fogod látni, hogy a sárgás hányás kutyáknál tele vannak apró zöld fűdarabokkal. Ez teljesen természetes tevékenység a kutyusoknál, ezért ne is tiltsd el tőle.

A túlzott gyomorsav problémája szinte mindig valamilyen rossz etetésre vezethető vissza. Sárga habos hányás kutyáknál gyakran akkor fordul elő, ha hosszabb ideig üres a gyomruk, és a savas irritáció miatt alakul ki hányinger. Éppen ezért, ha gyakori nálatok az, hogy sárgát hány a kutya, (vagyis a kutya savat hány) először ezt a témakört kell alaposan átrágni.
Milyen gyakran kap a kedvencünk enni? Mit eszik? Multisat, vagy szuper prémiumot? Milyen jutalomfalatokat kap és mennyit? Többször is előfordul ez a hányás vagy csak havonta egy alkalommal kutya sárgás hányás formájában? Kap-e házikosztot, stb.? Ezek az információk is segíthetik az állatorvosotokat, hogy ha a kutya gyomorsavat hány, merre keresse a probléma forrását. Ezután pedig kezdődhet a kezelés a kutya hányásának csökkentése érdekében.

Te tudod, mit tehetsz azért, hogy kutyád hosszú és vidám életet élhessen?
Töltsd le legújabb e-bookunkat most és olvasd el, hogyan járulhatsz hozzá, kedvenced élettartamának növeléséhez!
Vannak ételek, amelyek kifejezetten ártanak a kutyusod pocakjának. Olvasd el a Mit nem ehet a kutya cikkünket, hogy tudd, mit adhatsz neki és mit nem! Ugyanis a rossz ételek nem csak azt okozzák hogy hányása lesz a kedvencednek, hanem akár hasmenés is előfordulhat. Persze ez is kutyánként különböző, hogy mennyire érzékeny a pocakja. A hányás hasmenés kutyáknál egyszerre is jelentkezhet, és ilyenkor fokozottan figyelni kell a folyadékpótlásra, hogy elkerüljük a kiszáradást.
Aggodalomra adhat okot, ha hányás és hasmenés együtt jelentkezik a kutyusodnál. Főleg akkor, ha kutya sárga hányás hasmenés kíséretében jelenik meg.
+1 Petguru tipp: Nagyon jó hatással van a túlzott gyomorsav termelődésre a spirulina por. Lúgosító, immunrendszer erősítő és még a szájhigiéniáját is javítja kedvencednek! Akár hányáscsillapító kutyáknak csodaszernek is nevezhetjük.
Emellett pedig, a kutya savas hányás oka lehet még a túl sok gabonát, íz és színfokozókat tartalmazó multis eledelek is. Ugyanis ezek irritálhatják a gyomrát, amely így túl sok savat fog termelni. Azt ajánljuk ezért, hogy ha gyakori probléma nálad, hogy sárgát hányt a kutya, kezd az eledelének a felülvizsgálatával.

De a sok savon kívül sajnos egyéb okok is okozhatnak sárga színű hányást.
- hasnyálmirigy gyulladás (krónikus vagy akut)
- bélelzáródás miatt is lehet, hogy hányt a kutya
- idegen test a gyomorban/bélben is okozhat súlyos problémát.
Remélem ebben a kis fejezetben sikerült megosztanunk veled néhány új infót arról, hogy miért hány a kutya sárgát és mit tehetsz ellene.
Most pedig hagyjuk magunk mögött a kutya sárga hányás témáját, térjünk át egy másik színre.
Ha fehér habosat hány a kutya
Ebben a rövid fejezetben átvesszük, hogy mitől hány a kutya fehér habosat. A sárga hányás kutya pajtinknál nagyon gyakori, mint ahogy az is, hogy habosat hány a kutya, vagyis fehér habos hányás kutya jelenség következik be.
Fehér habosat hányt a kutya és azon aggódsz mitől lehet? A legtöbb esetben a kutya torokgyulladás hányás kombója ezen fránya tünet, vagyis a fehér hányás kutya okozója. Ugyanis a habos hányás, (fehér) ahogy nálunk is, a lecsorgó váladéktól lesz ilyen színű, és irritálja Miért hány a kutya fehér habosat? A legtöbb esetben a kutya torokgyulladás hányás kombója ezen fránya tünet, vagyis a fehér hányás kutya okozója. Ugyanis a habos hányás, (fehér) ahogy nálunk is, a lecsorgó váladéktól lesz ilyen színű, és irritálja a gyomrukat. Ez pedig ahhoz vezet, hogy a kutya öklendezik habosat hány majd tőle, mégpedig fehér habos hányás kutyáknál formában. De a fehér hab hányás gyakran jelentkezik akkor is, ha a kutya túl sok levegőt nyel le evés vagy ivás közben, ami emésztési zavart okozhat. Ilyenkor sokszor kérdezik a gazdik, hogy a kutya hányásra mit adjunk? Sokan keresik a kutya torokgyulladás kezelése házilag megoldásokat. A legjobb válasz erre az, hogy semmit, irány azonnal rendelőbe az állatorvoshoz a megfelelő kezelés elkezdéséhez! Ebben, vagyis a kutya hányás fehér habos esetében kutya hanyas csillapitas hazilag kizárt.
-
Akciós termékAldog Puppy-Junior Medium Pork kutyatáp7.192 Ft – 19.192 Ft
-
Akciós termékAldog Nordic Sea Adult Medium Salmon kutyatáp6.792 Ft – 16.792 Ft
-
Akciós termékAldog Maintenance Medium Large kutyatáp5.192 Ft – 14.392 Ft
Ugyanis nem az a legfontosabb, hogy a kutya hányás csillapítása megtörténjen, hanem a kiváltó ok megtalálása. Így van ez a kutya fehér hányás kapcsán is.
A kutya fehér habos hányás leggyakoribb okai tehát
- torok és mandulagyulladás
- kennelköhögés
- túlzott zihálás, testmozgás is kiválthatja
- hirtelen stressz (pl. állatorvosi rendelő látogatása)
- utazási émelygés
- de akár vese probléma is lehet az oka, hogy habosat hány a kutya.
Úgyhogy, ha habos fehéret hány a kutya, vagy hány a kutya és nem eszik, ne várakozz, uccu a rendelőbe!
Ha emésztetlen ételt hány a kutya- Ha barnát hány a kutya
A habos kutya hányás után a következő a kutya hányás fajtái sorában, amivel foglalkozni fogunk az nem más, mint amikor a kutyusod hányásában étel maradékát találod. Ugyanis ettől szokott barnás hányás kutyáknál lenni. Ez sem kevésbé gusztusos, mint amikor a kutya hányás habos, az tény.

Többféle oka lehet annak, hogy a kutyusod nem jól emésztette meg az ételét és vissza köszön úgymond. Szóval íme a barna hányás okai.
- evés után nem hagytál neki legalább 30-60 p pihenőt mielőtt intenzív testmozgást végzett
- habzsol (gyakori pl. ha valamilyen húst adunk a kutyának)
- reflux, amelyet már említettünk fentebb
- kutya epés hányás (a barna hányás kutyáknál nem csak ételmaradékból, de az epe és a gyomornedvek keveredéséből is eredhet)
+1 Petguru tipp: A kutyusod úgy eszik, mintha éheztetnéd? Befalja az eledelét 5 másodperc alatt? Válassz számára evés lassító tálat, vagy akár lickimatet és ezt a gondot kihúzhatod a listádról!
Nem csak amiatt tarts pihenőt etetés után, mert különben jön a barna hányás kutyáknál, hanem más egészségügyi oka is van. Ez pedig nem más, mint a nagyon veszélyes gyomorcsavarodás.
Ebben az esetben azt fogod észrevenni, hogy kutyád hasa megduzzad, hány, és elfekvő lesz esetleg. Azonban ilyenkor szó szerint perceken múlik az élete sajnos. Csakis azonnali műtéttel menthető meg az állatod élete ugyanis, ha gyomorcsavarodás áll fenn.
Úgyhogy a barna hányás kutya pajtidnál sosem jó jel. No igazából a kutya epe hányás vagy kutya véres hányás sem, amelyről a következő fejezetben ejtünk pár szót.
Ha véreset hány a kutya
Az összes „hányás típusból” az a legijesztőbb a gazdiknak, amikor a kutya véreset hány. És ezt teljesen meg is tudjuk érteni, hiszen a legtöbbször nem jó dolog lapul meg a háttérben ilyenkor. Kutya rózsaszín hányás akkor fordulhat elő, ha a hányadék kis mennyiségű vért tartalmaz, amely a nyelőcső vagy a szájüreg enyhe irritációja miatt jelentkezik.

A véres hányás kutyáknál többféle ok miatt is jelentkezhet:
- paraziták miatt is hányhatnak a kutyák
- parvovírus is okozhatja a kutya hányását
- rákos megbetegedés a gyomor/bél környékén vagy a tüdőben
- idegen test okozta gyomor/nyelőcső sérülés
- gyomorfekély miatt is megeshet, hogy a kutya vért hány
- gyomorhurut
- gyulladásos gyomor/bélbetegség
- véralvadással kapcsolatos gond is okozhatja a kutya hányását
- mérgezés (növény, fagyálló például)
- szájban sérülés is ezzel jár (a vérzés lefolyik a gyomorba, irritálja azt, és emiatt van hányás)
Ha a kutya vért hány, azonnal fordulj orvoshoz!
Ugyanis a véres hányás kutya pajtinknál, mint ahogy láthattad a felsorolásból, komoly gondot jelezhet! Ezért ne az után kutass, hogy mit tehetsz kutya hányás ellen, hanem uzsgyi a dokihoz! Sőt a kutya hanyas csillapitas megoldásával se foglalkozz ilyenkor, amikor vért hányt a kutya.
Fentebb már említettük, hogy általában a kutya barna hányás a táp miatt lesz ilyen. Azonban némely esetben, az emésztett vér okozza azt, hogy a kutya hányás barna esetleg sötét vöröses barna színű.
Most pedig nézzük tovább, milyen problémák lehetnek még azon kívül, hogy habos fehéret hány a kutya, illetve a kutya sárgát hány, vagy véreset.
Ha zöldet hány a kutya
Sok gazdi szintén nagyon megijed, amikor azt látja, hogy a kutya zöldet hány. Azonban ez nem mindig jelez „rosszat”. Ugyanis főleg kerti állatoknál, nagymértékű fűevés okozhatja azt, hogy zöld színű hányás kutyáknál jelentkezik. Az már más kérdés, hogy miért evett a kutya ilyen sok füvet. Talán a sok sava? Érdemes átvizsgálni a kérdést.

Ha hány a kutya zöldest, még egy ok lehet:
De a kutya zöld hányás mást is jelenthet: még pedig epét. Az epe nem mindig azt okozza, hogy a kutya hányás sárga színű. A zöld hányás kutyáknál epe gondokat is jelezhet. Ha ez gyakran fogul elő kedvencednél, érdemes hasi ultrahangra és vérvételre elvinned. Ugyanis, a legtöbb gazdi megfigyelte, hogy amikor zöldet hányt a kutya, akkor valamilyen emésztési problémára vagy epehólyag működési zavarra hívta fel az állatorvos a figyelmüket.
Ha vizet hány a kutya
Sokan ezt a típust úgy is hívják, hogy nyál hányás kutya esetén. Ugyanis sok esetben teljesen víztiszta a folyadék, amelyet vissza öklendezik a kutyus.
Az, hogy egy kutya vizet hány, szintén többféle oknál fordul elő.
Ez lehet egyszerűen az, hogy már alapból hányingere van, iszik egy kis vizet és nem tudja visszatartani, és könnyít magán. Másik oka az gyakran, hogy túl gyorsan és túl sok vizet ivott egyszerre a blöki.
Ha a kutya vizet kihányja, érdemes megfigyelni, hogy közvetlenül ivás után történik-e, vagy valamilyen háttérbetegség állhat a probléma mögött. A túlzott vízfogyasztás és a gyakori hányás akár veseproblémára is utalhat, ezért nem szabad félvállról venni.
Emellett az is lehet, hogy a kutyusod sok vízivás után hirtelen futkározni, játszani kezd, és felkavarodott a gyomra. Amit még fontos megnézned a vizes hányás esetén, hogy valóban hányásról, vagy a már fentebb említett regurgitációról van-e szó. Ha nincs öklendezés, csak „kibuggyan” a kutyusodból a víz, valószínűleg csak arról van szó, hogy hirtelen felkavarodott a gyomra/túl sokat ivott. De előfordulhat akkor is, hogy a kutya kihányja a vizet, ha túl hideg vizet fogyasztott, mivel az irritálhatja a gyomrát és hányást válthat ki. Illetve a kutya átlátszó hányás jelentkezhet abban az esetben is, ha a gyomra teljesen üres és csak a benne lévő folyadékot távolítja el a gyomra.
Azonban, ha tényleg öklendezve hány, vagy öklendezik, de nem jön ki semmi, akkor inkább látogassatok el a rendelőbe.
Főleg akkor, ha idős kutya hányás tüneteit mutatja, jobban oda kell figyelned. Ugyanis ők hajlamosabbak a gyors kiszáradásra.
Nekik az állatorvos fog adni a hányás ellen kutyáknak való injekcióját, és infúziót is a kiszáradás ellen. Illetve kölyökkutya hányás esetén is fontos oda figyelni erre. Először ezt fogja tenni a doki, majd utána jön a vizsgálat a kutya hányás okai felderítésére.
Ha a kutya öklendezik de nem hány
Ha a kedvenced erőlködik, de nem tud felhányni semmit, az szintén sok problémát vethet fel. Sok gazdi aggódik azon, hogy miért öklendezik a kutya? A kutya öklendezés nem mindig jár hányással, az okok pedig nagyon eltérőek lehetnek. Kezdve a torok irritációjától egészen komolyabb betegségekig, mint például a légcsőszűkület vagy a kennelköhögés.
A leggyakoribb okok a következők:
- kennelköhögés
- paraziták
- szívproblémák
- légcsőprobléma
- idegen tárgy a légcsőben/gyomorban
- tüdőgyulladás

Minden esetben kivizsgálást igényel ez a dolog tehát. Akkor is, ha kis mennyiségben a kutya habosat hány, de nem marad abba az öklendezés.
Mit lehet adni a kutyáknak hányás ellen?
Mit egyen a kutya hányás után?
Előre is szeretnénk kihangsúlyozni, hogy emberi gyógyszert, hányinger csillapítót tilos a kutyusodnak beadni! Mindegy, hogy mi okozza a kutya hányását!
Egyrészt egyes készítmények mérgezőek kutyáknak, másik részt pedig a kiváltó okot kell az orvosnak megtalálnia és kezelnie. Kutya hányás elleni gyógyszer csak az állatorvosnál van!
Azonban vannak olyan praktikák, amelyeket érdemes megfogadni és bevetni. A kutya hányinger gyakran előjele a hányásnak, és ilyenkor előfordulhat, hogy kedvenced nyugtalan, sokat nyalogatja a száját vagy nem akar enni.
Sokan kérdezik, mit adjunk a kutyának ha hány – Ha a kutya fehér habosat hány, vagy sárgát, akkor első dolgod az legyen, hogy 8-12 órát koplaltatod a kedvenced. Víz természetesen maradjon előtte. Hiszen a habos hányás kutya, sőt még a kutya nyálkás hányás után is könnyen kiszáradhat kedvencünk.
Lehet, hogy hisztisen fogja követelni a megszokott időben a vacsiját, de tarts ki! Ugyanis sok esetben ez a legjobb megoldás akkor, ha fehéret hány a kutya. Sőt még olyankor is, amikor habosat hányt a kutya.
Aztán ha abbamaradt az, hogy a kutya fehéret hány, vagy éppen kutya habot hány, kímélő étrendet érdemes a számára biztosítanod, hogy a gyomrát ne terheld meg.
Ilyenkor (tehát hányás után) érdemes puhára főzött rizst, kevés sóval főzött csirkemellet adni neki. Ha a csirkére allergiás, a nyuszihús lehet még megfelelő kutya feher habot hany után. Egyszerre csak keveset adj neki, nehogy ez is vissza köszönjön úgymond.
Van, akinek az vált be, hogy húslevessel önti le a főtt rizst, és ez lesz a menüje 1-2 napig miután habos hányás kutyáknál történt.
Semmi fűszeres házikosztot, csontot ne adj neki!
Ha kutyának hányás ellen keresel természetes megoldást, akkor, ezen kívül érdemes probiotikumot is adni neki, amely segíti az emésztést is a kutya habos hányás után.
Ha egy- két nap után sem javul ez a fehér hányás kutyáknál, akkor érdemes az állatorvost felkeresni.
Véres, zöldes, stb. hányás esetén azonban az azonnali állatorvosi rendelő látogatást ajánljuk! Sokan keresnek természetes megoldásokat kutyának hányásra, de fontos tudni, hogy a legtöbb esetben az állatorvosi vizsgálat elkerülhetetlen, különösen, ha a hányás rendszeresen előfordul vagy szokatlan színű.
Reméljük, hogy sok hasznos tippel gazdagodtál a cikkünket elolvasva. Azonban abban is reménykedünk, hogy nem lesz szükséged az itt megszerzett tudásra, és kutyusod egészséges marad mindig!