Kutya etetése – minden, amit tudni érdemes

A kutyaélet legfontosabb témája a kutya etetése, vagy éppen a kölyökkutya etetése. Hiszen kiskedvenceink akkor a legboldogabbak, ha tele hassal és egészségesen élhetik le mellettünk hosszú és boldog életüket.

sullerz-tap-altalanos-blog-banner-v2

Cikkünkben igyekszünk teljeskörűen tájékoztatni minden kezdő és tapasztalt gazdit a kiskutya etetése és a kutya táplálása kapcsán minden életkorban. Szót ejtünk a kezdetekről, az újszülött kiskutya etetése és a kiskutya hozzátáplálás kérdéséről.

Ezután pedig következik a kiskutyák hozzátáplálása és a kölyök kutya etetés témája. A kölyök kutya táplálása után pedig szót ejtünk a felnőtt kutya napi adagja kérdéskörrel is. Reméljük a bejegyzésünk elolvasása után te is könnyebben eligazodsz majd ebben a világban a sok kutya etetése táblázat között.

Tartalomjegyzék:

Kezdjük az elején- A kölyökkutya etetése

Felnőtt kutya etetése, avagy mennyit egyen a kutya

Alternatív megoldások- konzerves és BARF-etetés kutyáknak

Kezdjük az elején – A kölyökkutya etetése

Mint minden rendes történet a kutya etetés szabályai mesénket is hol máshol kezdhetnénk, mint a kezdeteknél. Vagyis első dolgunk lesz az újszülött kutya etetése témájának kivesézése.

Természetesnek gondolnánk, hogy apróság, aki még csak most látta meg a napvilágot, anyatejjel táplálkozzon. Sajnos azonban ez nem minden esetben történik így. Előfordulhat, hogy nem sikerül neki elsajátítani a szopizás tudományát. De az is megtörténhet, hogy túl sok testvérével kell osztoznia az anyukáján, és neki már nem jut elég tej.

Sőt, a legrosszabb esetben a is megtörténhet, hogy egy kiskutya már újszülött korában elárvul. Ezekben az esetekben szükséges a kiskutya etetése külső segítséggel. Szerencsére létezik már újszülött kutya tápszer, amellyel sikeresen helyettesíthető a kutyamama teje. A Petguru kínálatában megtalálod például a Panzi tejpótló tápszerét, amely megfelelő lehet az anyatej helyett.

royal-canin-adagolasi-tablazat

Kiskutya tápszer házilag is készíthető az alábbi recept alapján, ha nem áll rendelkezésre készen kapható tápszer. Turmixolj össze 4 dl 3,2%-os tehéntejet, 2 db tojássárgáját, 50 ml hidegen sajtolt olajat és 450 gramm félzsíros tehéntúrót. Várd meg, amíg eltűnnek belőle a levegőbuborékok, és ezután már adhatod is az apróságoknak.

Haladjunk szépen sorjában! Lássuk hogyan zajlik a 2 hetes kiskutya etetése.

Az ilyen korú apróságoknak, ahogyan mondani a tojáshéj még a fenekükön van. Egy ilyen kis kutya etetése még anyatej hiányában kizárólag tápszerrel, cumisüvegből történik. Hányszor adjunk enni a kutyának, amikor még ilyen aprócska? Kösd fel a gatyád, kedves gazdi, mert ilyenkor még a kiskutyák etetése legfeljebb 3 óránként esedékes lesz pár hétig.

Szerencsére csak a 2 hetes kutya etetése lesz ilyen gyakran dolgod. A 3 hetes kiskutya etetése már csak naponta 8-10 alkalom lesz.  Lássuk is, hogyan fejlődnek ezek a kis mini ebek méretesebb kiskutyákká.

Mostmár több is jöhet – 3 hetes kutya etetése

Itt már azért beindul egy kisebb változás a kiskutya etetés történetében. Ez pedig nem más, mint az első fogacskák megjelenése. Azonban a babakutyafogak megjelenése mellett még mindig az első a kiskutya etetése tejjel, legyen az a mamakutyától vagy cumisüvegből.

Kiskutya etetése hányszor történjen meg akkor, ha 3 hetes kiskutya esete forog fenn? Még nekik mindig szükséges a 8-10 alkalom. Viszont ebben a korban már illendő figyelni másra is. Fajtától függően más tempóban fejlődnek a kiskutyák.

Ennek fényében például egyértelmű, hogy például egy bichon bolognese etetése, egy francia bulldog kölyök etetése, vagy éppen egy haspók golden retriever kölyök etetése nem ugyanakkora mennyiségű tápszert jelent.

A 3 hetes kiskutya mit ehet kérdéskörnél már másban is történhet változás. A kiskutya táplálása esetében ilyenkor már megtörténhet az is, hogy a kis kedvencünk nem fogadja el akkora nagy kedvvel a tápszert vagy a tejet. Ilyenkor elkezdődhet a kiskutya hozzátáplálás. Ebben az esetben hogyan zajlik a kölyök kutya etetése? Olvass tovább és megtudod!

6-hetes-kutya-etetese

A tápszerben feloldhatsz a válogatós kicsiknek starter tápot. Erre szuper választás lehet a Royal Canin Medium Starter tápja. Magas fehérjetartalmával és a rengeteg hozzáadott egyéb hasznos anyaggal tökéletes a kolyok kutya etetese kezdeteihez. Sőt még a felnőtt kutya etetese is megoldható vele a szukáknál a vemhesség utolsó időszakában. A márka különböző méretű kiskutyáknak is elérhető, így például adható vele a kölyök bichon havanese etetése és a kölyök vizsla etetése is.

Ebben a korban mennyi étel kell egy kutyának? A kutya táplálkozása ilyenkor még mindig elsődlegesen az anyatej vagy a tápszer. Azonban már napi 1-2 alkalommal lehet próbálkozni a tápszerben pépesre áztatott starter táppal. A házi koszt adását már ebben a zsenge korban sem ajánljuk. Ha pedig csak tápszeresen történik a kutyák etetése ebben az időszakban, akkor 3-4-szer is kaphatnak ilyen harapnivalót.

Egyre több az újdonság- 4 hetes kutya etetése egy hónapos korig

A 4 hetes kiskutya, vagy lassan már azt is mondhatjuk, hogy a 2 hónapos kiskutya etetése során még jobb esetben többségében maradjunk az anyatejnél, vagy tejpótlónál. Viszont a 4 hetes kiskutya mit ehet még? Egyre több áztatott starter tápból állhat már a 2 hónapos kutya etetése.

royal-canin-adagolasi-tablazat

Itt már ahogyan az egy héttel fiatalabb picurkák esetében is figyelni kell a kölyök kutyák etetése mennyiségére egy hónapos korig. Az általad kiválasztott kolyok kutyatap csomagolásán láthatsz kölyökkutya etetési táblázat ábrát. Ennek segítségével könnyedén eligazodhatsz kutya etetes világában.

A zsákokon azt nem feltétlenül láthatod, hogy hányszor egyen a kutya. Itt leginkább kutya etetése mennyiség kerül felvezetésre, a kölyökkutya etetése hányszor nem igazán. Ezért ezt az információt most, cikkünkben megosztjuk veled.

Hányszor történjen meg a kölyök kutyatáp adagolása a csöppségek életének 4. hetében? Az anyatej vagy a tápszer mellett naponta 3-4 alkalommal adhatunk nekik áztatott kutyatápot. Viszont, ha már nem kapnak tejcsikét, akkor a kölyökkutya táplálása 6 esetben is megoldható kutyatáp adagolása segítségével.

A kutyatáp adagolási táblázat úgy van elkészítve, hogy a legtöbb esetben a kutyusok felnőttkori méretét mutatja. Így könnyedén meg tudod állapítani, hogy mennyit eszik egy kölyök kutya, ha például egy shih-tzu kölyök etetése vagy egy németjuhász kölyök etetése kerül szóba.

Vége a fogatlanságnak – Az 5 hetes kiskutya etetése

Az előző héten a legtöbb esetben már megindult a fogzás, úgyhogy már egyre inkább a száraz kutyatáp adagolása kerül előtérbe. Persze még lehet áztatni a tápot, de már fokozatosan át lehet állítani az apróságokat a szilárd táplálék fogyasztására.

Az 5 hetes kutya etetése már kevesebbszer történik, mint kisebb korú társainak. Ebben a még persze mindig zsenge korban már a hányszor egyen a kölyökkutya kérdésre 4-5 etetés lesz a válasz. Ezeket az etetéseket már megpróbálhatják fix időpontokhoz kötni a gazdik. Így lassacskán kialakulhat egy kutya napirend is.

royal-canin-puppy-adagolasi-tablazat

A napirend megléte a későbbiekben lesz a fontos, hiszen az evést általában játék, azután pedig ürítés követi. Így az a kérdés is jobban körvonalazódni fog egy kiskutya életében, hogy hányszor van széklete egy kiskutyának. Abban az esetben, ha nincsen semmilyen pocakbaja, akkor általában a játék után.

A hányszor etessük a kutyát gondolata mellett mostmár a kölyökkutya itatása is előtérbe kerül az anyatej és a tápszer hiányában. Innentől kezdve folyamatosan biztosítanod kell a kis zsiványoknak friss vizet is. Eleinte biztosan kiskacsa módjára pocsolni fognak benne, de hamarosan hozzászoknak ehhez is, akárcsak a kutya étrend bevezetéséhez is.

Ez a változás testmérettől és fajtától függetlenül érvényes. Tehát hasonlóan kell eljárni egy fent említett korú kölyök francia bulldog etetése, vagy egy kölyök tacskó etetése esetében. Ugyanez a helyzet a labrador kiskutya etetése kapcsán is.

Hamarosan készen állnak – 6 hetes kiskutya gondozása és a 7 hetes kutya etetése

A 6 hetes kiskutya etetése témájában már úgymond szó sem lehet anyuciról. Itt már teljes egészében szilárd etetésről beszélhetünk. Áztatni sem kell már az eleséget, hagyjuk csak ropogtatni őket, olyan cukik ilyenkor.

Szuper kölyöktáp lehet például a következő. A SullerZ Premium Hypoallergenic Puppy egy hónapos kortól egészen 1 éves kutya etetése megoldható vele. Ebben a kiváló minőségű kutyatápban a magas fehérjetartalom mellett értékes probiotikumok és ásványi anyagok is találhatóak a fejlődő bélrendszer egészségének érdekében. Tökéletesen beindítható vele egy tacskó étrend, a vizsla kölyök etetése, de még egy kicsi puli etetése is.

kutya-etetese

Az újdonságok és a folyamatosan fejlődő bélrendszer miatt gyakran kialakulhat 6 hetes kiskutya hasmenés. Ilyenkor nagy segítség lehet valamilyen emésztést támogató készítmény. Bátran ajánljuk az apró pocakoknak is a Farkaskonyha Pocak-Mixet. Természetes összetevői hozzájárulnak a bélflóra és a gyomor egészséges működéséhez. Ez a csodapor megoldja a 8 hetes kiskutya hasmenés gondjait is.

Külön nem részleteznénk a 7 hetes kiskutya etetése témáját, mert ebben az életkorban ugyanazok a kölyökkutya etetése táblázat sémák érvényesek, mint a 6 hetes kiskutya sorainál. Következzen inkább az igazi változás ideje, a 8 hetes kutya etetése.

Jöhet az új otthon – A 8 hetes kiskutya etetése

A 2 hónapos kutya etetése, vagy a 9 hetes kiskutya etetése esetében már beszélhetünk a teljes elválasztásról. Ebben a persze még mindig zsenge korban a kutya etetés már abszolút szilárd ételből áll. Beszélhetünk itt még táp-áztatásról, de már az a legjobb, ha a kölyökkutya etetése száraztáppal történik magában. Szokja csak a kis pöttöm a rágást. Úgyis mindent meg fog rágni, ezt nem úszod meg kedves gazdi. A kutyák esetében ez természetes folyamat.

Ebben az időszakban nemcsak a 8 hetes kiskutya mit ehet dolgok változnak meg. A kiskutyák a leggyakrabban ebben az életkorban kerülnek új otthonba. Azt ajánljuk, hogy az új gazdi még egy ideig azt az eleséget adja a kutyusnak, amit a tenyésztő is adott neki. Ez azért fontos, mert jót tesz a kiskutyának, ha marad valami megszokott dolog a sok újdonság közepette.

labrador-kolyok-etetese

Egy kicsit később, például a 3 hónapos kiskutya etetése már változhat. A kutya napi etetése már történhet olyan eleséggel, amit te választasz neki. Mi ebben az esetben is a száraztápot javasoljuk. Hiszen a kutya etetése száraztáppal véleményünk szerint a lehető legjobb megoldás. Hiszen egy minőségi, minimum prémium kategóriás kutyatápban az optimális fehérje és zsír arány mellett rengeteg más hasznos anyag is található. Ilyenek például az ízületvédők és a hasznos probiotikumok.

A címszereplő kutyus-kor mellett hasonlóan érdemes beszélni a 10 hetes kiskutya etetése és a 12 hetes kutya etetése témájáról is. Mert a 3 hónapos kutya etetése időszakáig a hányszor etessük a kutyát kérdésre az előző mondatban említettekre is hasonló lesz a válasz. Naponta 3-4 alkalommal kapjon a növekedő apróság egyenlő mennyiségű ételt.

Mi történik még a kutyák egyéves koráig?

A 10 hetes kutya etetése után következzen a 4 hónapos kutya etetése. Eme zsenge korban hányszor kell etetni egy kutyát? Már elegendő lesz a reggeli az ebéd és a vacsora. Ugyanez a helyzet az 5 hónapos kutya etetése és a 6 hónapos kutya etetése feladatkörben.

A 8 hetes kutya mennyit ehet féléves koráig ideje után ismét változás következik a hanyszor kapjon enni a kutya rögös útján. A 7 hónapos kutya etetése kapcsán már szorítkozhatunk napi kétszeri alkalomra. Ugyanígy zajlik a 8 hónapos kutya etetése is egészen a kutyusok minimum egyéves koráig.

Azért írtunk minimumot, mert a nagyobb testű ebek kaphatnak junior tápot akár másfél, sőt kétéves korukig. Ez fajtákkal illusztrálva így néz ki. Egy mini yorki etetése vagy egy törpe tacskó kölyök etetése esetében már akár egyéves kor előtt is lehet váltani felnőtt tápra. Egy tacskó etetése 1 évesen átállítható a nagyok hamijára. Viszont a németjuhász kutya etetése, a labrador etetése, vagy éppen a magyar vizsla etetése alatt várhatunk másfél évet a váltással. Ez a pár mondat választ adhat arra kérdésre is, hogy meddig kölyök egy kutya.

mennyi-tap-kell-a-kutyanak

A mennyi kaja kell egy kutyának, akkor, ha kölyök téma után következzen még egy rendkívül fontos téma. Megosztunk veled, kedves gazdi egy olyan fiatal kutya etetés táblázat képet, amelyben láthatod, hogy kedvenc kutyatápjaink segítségével hogyan etessük a kutyát.

Található az ábrán egy kutya testsúly táblázat, amely alapján láthatod, hogy mennyi ételt kell adni a kutyának. A labrador kölyök etetése arányaiban ugyanolyan mint egy németjuhászé, hiszen a várható felnőttkori testsúlyuk közel azonos. Vagy például egy máltai selyemkutya etetése egy yorkiéhoz lesz hasonló hiszen ők is megegyeznek kb. méretben majd.

Felnőtt kutya etetése, avagy mennyit egyen a kutya

Mikortól lehet felnőtt tápot adni a kutyának? A fentiekben említett egyéves kor elérése után a mit eszik a kutya kérdése újabb mérföldkőhöz érkezik. Ebben a korban kell ugyanis felnőtt eledelre váltani, ha az általunk leginkább preferált kutyatápos etetést választottad.

Egyes kutyatápok kutya táplálása táblázat ábrája eltérő lehet. Általánosságban azonban magunk is elkészíthetjük a kutya etetési kalkulátor számításunkat. Az átlagos, 15-35 kilogramm közötti testméretű felnőtt kutyáknál a mennyit eszik a kutya számítás így néz ki. Egy prémium kategóriás táp esetében mennyi tápot adjak a kutyámnak? Egy 30 kilós németjuhász etetése kapcsán ez napi 30 dekagramm eledel a megfelelő mennyiségű. Hasonlóan alakul a labrador etetése mennyiség is.

Lentebb láthatsz egy olyan kutyák etetése táblázat ábrát, amelybe belecsempésztünk egy kutya növekedési táblázat oszlopot is. Láthatod például, hogy egy kistestű kutya, 8 hetes tacskó etetése, vagy egy méretes egyéves komondor etetése kutya életkor táblázat alapján hogyan is néz ki.

berni-pasztor-sulytablazat

A felnőtt kutya hányszor egyen?

Írásunk legelején láthattad, mennyit eszik egy újszülött kiskutya, sőt azt is, hogy mennyit eszik egy 6 hetes kutya. Életük kezdetén jóval többször esznek kisebb mennyiségeket. Viszont a hányszor kell etetni a kutyát felnőtt korában a válasz már naponta egyszer, maximum kétszer lesz.

Emésztésük szempontjából a napi mennyiség két részletben adása az optimális. És még azt is fontos megjegyezni a kutya etetése hányszor téma mellett, hogy a kutyus lehetőleg legalább 2 órát pihenjen evés után. Hiszen a hirtelen kajabevitel után például a mély mellkasú magyar vizsla etetése esetében a gyomruk könnyen megcsavarodhat. A gyomorcsavarodás pedig sajnos könnyen lehet halálos kimenetelű betegség akár a cane corso etetése esetében. És kiemelten fontos abban is, hogy a berni pásztor mennyit eszik.

Szóval abban az esetben, ha rövid idővel például a golden retriever etetése után az eb hasa felfúvódik, nem bír lefeküdni és a kutyus nyilvánvalóan rosszul van, akkor azonnal irány az állatorvos!

Milyen minőségű tápot válassz? Jó a házi koszt a kutya etetése során?

Továbbra is kiállunk amellett az állításunk mellett, hogy a kutya etetése házilag a legjobban kutyatápok segítségével oldható meg. Bejegyzésünk végén megismerhetsz még pár alternatív etetési módot is, azonban egy módszert semmiképpen sem ajánlunk. Ez pedig nem más, mint a házi koszt kutyáknak.

Az emberi ételmaradék túl fűszeres és túlságosan zsíros és szénhidrátban is erős beltartalmú egy kutya számára. Ettől kedvenced csak elhízik és a gyomorgondok mellett még akár cukorbetegsége, vagy szív- és érrendszeri problémái is lehetnek. Így a házi kosztot egyáltalán nem ajánljuk.

royal-canin-puppy-mini-adagolasa

Ezért is jó a kutyatáp és még sok más miatt is. Többek között sokáig megőrzik a szavatosságukat. Az elkészítésével sem kell bajlódnod, hiszen csak beleöntöd kedvenced táljába. A kutyus pedig mindig ugyanazt a finomságot kapja, ha maradtok a bevált márkánál.

A megfelelő tápot a következőképpen választhatod ki. A kutyák számára a legfontosabb táplálék a hús, vagyis az állati eredetű összetevő. A prémium és szuperprémium eledelek magas arányban tartalmaznak húst, amely a megfelelő táplálék kis kedvenceinknek. Az ilyen minőségű harapnivalókban rengeteg hasznos ásványi anyag és sok-sok egészséges vitamin, zöldség és gyümölcs is van. Legyen szó bármilyen idős kutyáról, ez mindig igaz lesz.

Vannak olyan kutyafajták, akik hajlamosabbak lehetnek a különféle érzékenységekre. Nekik ajánljuk leginkább a megfelelő minőségű csirke és gabonamentes kutyatápokat. Példának okáért a bichon havanese etetésére oda kell figyelni, de ilyen téma lehet a francia bulldog etetése is. Mivel ezek a turcsiorrú, röfögő ebek elég érzékeny emésztésűek a francia bulldog etetése gyakori kérdések témaköre ügyfélszolgálatunkon is.

Legnagyobb szerencsédre a Petguru virtuális polcai roskadoznak a különféle hipoallergén és gabonamentes kutyatápoktól. A legérzékenyebb gyomrúaknak a mit egyen a kutya megoldására az egyik legjobb választás lehet egy monoproteines táp. Az ilyen kutyatápokban csak egy fajta fehérjeforrás található.

A szuperprémium tápjaink egyik ilyen csillaga az Acana Grass Fed Lamb, amelyben a fehérje és a zsír is kizárólag bárányhúsból származik. Ez a táp bátran helyet kaphat egy allergiás tacskó etetése táblázat soraiban is. A fincsi bárányhúson túl pedig rengeteg egyéb egészséges összetevő is lapul a csinos rózsaszín zsákban.

Te is kutyatáp kedvelők táborába tartozol? Akkor az alábbi mit ehet a kutya táblázat bemutatásával további betekintést nyerhetsz kedvenc prémium és szuperprémium tápjaink világába. Láthatod például, hogy mit ehet a kiskutya, ha a yorkshire terrier etetése a téma. De azt is felvázoljuk neked, hogy milyen egy közepes méretű, akár shiba inu etetése, puli kutya etetése, vagy egy pár számmal nagyobb berni pásztor etetése.

kutya-etetesi-tablazat
Felnőtt kutya etetése táblázat amelyen jól látszódik például hogy egy 30 kg os kutya mennyit eszik

Láthatod, kedves gazdi, egyik nagy kedvencünk, a brit kutyatáp adagolási táblázat is helyet kapott az ábrán. Ez a tápcsalád több ízben és testméretre, illetve életkorra és aktivitásra lebontva kínálja ínycsiklandó tápjait. Ezekkel a finomságokkal könnyedén megoldhatod, hogy a 10 kg kutya mennyit egyen. De akár még a puppy termékeivel a 3 hónapos francia bulldog etetése, vagy éppen a 8 hetes berni pásztor etetése is fantasztikusan megoldható. De, ha 12 hónapos négylábú állat tulajdonosa vagy, akkor is nektek való lesz.

Egy másik szuperprémium nagyágyú is helyet kapott a listán. Ez nem más, mint az n&d kutyatáp etetési útmutató. Néhány márkát azonban nem szívesen mutatunk be neked. Ilyen például a friskies junior kutyatáp adagolása. De ebbe a témába tartozik a pedigree junior adagolás is. Ez a két fajta száraztáp alacsony beltartalma miatt nem igazán alkalmas például a nagytestű kölyökkutya etetése megoldására. De az izmosabb fajtájú 8 hetes staffordshire terrier sem lakna jól vele szerintünk.

A száraztápok világa után következzen két másik módszer is, amellyel megtölthető a kutyapocak, legyen szó a kistestű felnőtt kutya etetése, vagy a mit ehet a kölyökkutya témájáról.

Alternatív megoldások- konzerves és BARF-etetés kutyáknak

A kutyatáplálás, legyen a téma a 3 hónapos kutya etetése, vagy éppen egy felnőtt golden retriever etetése véleményünk szerint nem jó, ha csak konzervek adásával történik nap mint nap. Kiegészítésként szuper lehet, mondjuk ínycsiklandóbbá teheted vele a tápot. Viszont, ha csak magában adod, akkor kutyusodnak akár fogproblémái is lehetnek. Mivel a nedves eledeleket nem kell rágni, így a kutyus hamarabb lesz például fogköves, ami nem egészséges.

Mint említettük kiegészítőnek, ha úgy tetszik feltétnek szuper lehet akár egy felnőtt beagle etetése, de még akár egy máltai selyemkutya kölyök etetése kivitelezésére is. Ez a kis fehér szőrpamacs azonban érzékeny pocakkal bír, úgyhogy számára válassz inkább valamilyen gabonamentes, minimum 35%-os hústartalmú konzervet.

Arra kérünk kerüld el az olcsóbb, multis nedves eledeleket. Ezek nagy része ugyanis csak víz és gabonafélék, amire nem igazán van szüksége a kutyusnak. Minimális, maximum 20% hústartalommal bírnak és más hasznos anyagokat szinte egyáltalán nem tartalmaz egyik sem. Válaszd a Carnilove tasakos eledeleit finom húsokkal, különleges gyümölcsökkel és zöldségekkel. Ezzel könnyedén kiegészítheted a vizsla etetése, de akár a tacskó kölyök etetése megoldását is.

felnott-kutya-etetese-tablazat

Egy új trend – a BARF etetés

Ezt az etetési módszert nyers etetésként is ismerheted. A kutyus étrendje ennek esetén nyers húst tartalmaz, azonban nem mindegy, hogy milyen forrásból. Figyelj rá, hogy olyan helyről származzon a nyers eledel, amely teljes mértékben megbízható. Hiszen rengeteg betegség forrása lehet ez a kutyatáplálási módszer. Elkaphat kutyád például salmonellát, Aujeszky-betegséget, sőt a Campylobacterium is megfertőzheti.

Ha valamilyen okból úgy döntöttél, hogy ilyen módszerrel töltöd meg kutyusaid tálkáját, akkor adunk egy kis információt. Itt ttkg számítás kutya számolással tudod kiszámolni a kutya napi hús adagja mennyiséget. A számítás egyaránt érvényes arra, hogy mennyit eszik egy yorki, továbbá egy tacskó napi adagja is kikalkulálható vele.

A képlet tehát a következő: a kutya súlya szorozva 0,2-vel vagy 0,4-el. Így azt is kiszámolhatod, hogy mennyit eszik egy bichon havanese, sőt akár azt is, mennyit eszik egy moszkvai őrkutya.

gemon-kutyatap-adagolasa

Figyelj a csontok és a hús arányára, hiszen, ha több csontot adagolsz például a törpe tacskó etetése kapcsán, akkor a kutyus nehezebben fog tudni üríteni és maga a végtermék is fehérebb lesz. Az előzőleg kiszámított húsmennyiség mellé adhatsz még 10% belsőséget is, melynek maximum az 5%-a máj is lehet. A végére hagytunk egy nagyon fontos dolgot, kérlek olvasd el, ha barfozásra adtad a fejed.

Mivel ezzel az etetési módszerrel, akkor is, ha a yorki kutya etetése vagy a tacskók etetése van porondon, a kutyusok csak fehérjéhez és zsírhoz jutnak hozzá. Ezért itt nagyon fontos a táplálékkiegészítők adagolása. Itt leginkább az ízületvédőkre gondolunk például a 9 hetes kutya etetése, de ugyanúgy a felnőttek esetében is. Nézz szét ízületvédőink között, biztosan megtalálod, amit keresel!

A sok hús miatt a savasodás is gond lehet a barfnál akár a border collie etetése, vagy a yorki etetése témájánál is. A pocakbajok megelőzésére szuper választás lehet a Farkaskonyha spirulina por, amellyel a kutyus szájszaga is kellemesebbé varázsolható.

Reméljük sikerült valamennyire kiokosítani téged a kutya etetés világában. Témáink szerepelt a 4 hetes kiskutya etetése, a 6 hetes kutya etetése és a 7 hetes kiskutya táplálása. Ahogy növekednek a kis csaholók, szó volt a tini félévesekről és végül a felnőttekről is.

Írásunkból megtudhattad, hogy meddig kell junior tápot adni a kutyának és azt is, hogy meddig kell kölyöktápot adni a kutyának. Sőt, körbejártuk a mikor etessük a kutyát kérdéskört is. Ha végére értél az olvasásnak és bármilyen kérdésed lenne, kérlek tedd fel nekünk bármelyik elérhetőségünkön.

Tetszett a cikk? Oszd meg:

A hozzászólás beküldésével efogadod az adatvédelmi irányelveinket és a Hozzászólási szabályzatot.

Még több blog

TOVÁBBI CÍMKÉK

NÉPSZERŰ ÍRÁSOK

KORÁBBI CIKKEK

Petguru
közösség

Gyere, csatlakozz
Te is az állat-bolondokhoz!

Csatlakozom

Figyelmedbe ajánljuk

Ezeket olvastad már?

Miért fekszik a macska az emberre- 5 okot is mondunk
MACSKA MAGAZIN

Miért fekszik a macska az emberre- 5 okot is mondunk

A cicás társadalom nagyon gyakori kérdése, hogy miért fekszik a macska az emberre. Cikkünkben most felvetünk 5 lehetséget okot erre a cicaszo

Elolvasom
A macska szeme könnyezik – mire gyanakodj?
MACSKA MAGAZIN

A macska szeme könnyezik – mire gyanakodj?

A cicagazdik jól tudják, hogy bársonytalpú kedvenceink szívós jószágok. Azonban ha felüti a fejét egy egészségügyi probléma, akkor hoss

Elolvasom
Kutya hányás szín szerinti kisokos
KUTYA MAGAZIN

Kutya hányás szín szerinti kisokos

A kutya hányás jöjjön akármikor, nem kellemes sem gazdinak, sem a kiskedvencnek. A mostani bejegyzésünkből pedig kiokosíthatod magad, hogy m

Elolvasom
Petguru logo