Barion Pixel
Place Order And Earn Something in Return

Conversion Rate: 100 Ft = 1Hűségpont

AdTab Rágótabletta Macskák Részére 1db

Rágótabletta kullancsok és bolhák elleni védekezésre és a fertőzöttség kezelésére. 8 hetes kor, valamint 0,5 kg testsúly feletti macskáknak adható.

7 vélemény
Válassz az opciók közül!
db
Szállítási díj (Szállítási módtól függően): Válassz variációt...
Várható szállítás: 2025. május 27.

12 980 Ft felett INGYENES szállítás csomagautomatába
49 990 Ft felett INGYENES házhoz szállítás
Fizetés: Online Bankkártya, előre utalás, utánvét

Leírás

Az AdTab™ Rágótabletta egy hónapos védelmet nyújt kullancsok és bolhák ellen macskák részére. Legnagyobb előnye, hogy könnyen alkalmazható, hiszen egy ízesített, jutalomfalatnak is beillő csemege. A tablettában található lotilaner hatóanyag kifejezetten az élősködők idegreceptorait veszi célba, ennek köszönhető az igazi szuper ereje.

Ettől a csodaszertől villámgyorsan elpusztulnak a kullancsok és a bolhák. Az AdTab alkalmazásával nem is tudnak tovább szaporodni, így fertőzni sem kedvenceinket.

Igazán könnyű a használata. Egy kis méretű, húsos ízesítésű tabletta révén könnyedén becsempészheted macsekod eledelébe, de akár jutalomfalatként is adhatod neki. Fontos, hogy maximum az etetést követő 30 percen belül beadd kedvencednek a tablettát az optimális felszívódás érdekében.

Mivel a tabletta belsőleg fejti ki hatását, így gyorsan is hat. A beadást követően a macskán lévő bolhák már 8, a kullancsok pedig 18 órán belül elpusztulnak. Ezek után pedig egy hónapon keresztül védelmet is nyújt ellenük.

A bolhákkal szemben 12 órán belül, a kullancsok ellen pedig 24 órán belül alakul ki a védettség.

Hogyan is fejti ki hatását az AdTab Rágótabletta? A lotilaner a macska véráramába kerül. Így, amikor egy bolha vagy egy kullancs megharapja cicánkat, akkor a következő történik. A kifejezetten a vérszívókra kifejlesztett méreg azonnal megbénítja, illetve el is pusztítja a parazitákat.

Az Adtab Rágótabletta már a cicusok zsenge, 8 hetes korától, illetve 0,5 kg-os testsúlytól alkalmazható. Kétféle testméretű cicáknak elérhető. Így a picurkákat és az óriásokat is bolha- és kullancsmentesnek tudhatod egy hónapon keresztül.

Fontos, hogy a háztartásban lévő összes kisállatot megfelelő élősködő elleni védelemmel lásd el, hiszen a többi állat könnyedén megfertőzheti egymást, sőt még téged is. Emellett pedig az otthonodban is villámgyorsan el tudnak szaporodni.

Az AdTab dobozában 1 darab ízesített tabletta található.

További adatok:

Az állatok kezelését végző személyre vonatkozó különleges óvintézkedések:

A készítmény alkalmazása után kezet kell mosni.

Véletlen lenyelés esetén haladéktalanul orvoshoz kell fordulni, bemutatva a készítmény használati utasítását vagy címkéjét.

Vemhesség és laktáció:

Patkányokon végzett laboratóriumi vizsgálatok szerint a készítmény nem rendelkezik bizonyított teratogén hatással

Az állatgyógyászati készítmény ártalmatlansága nem igazolt vemhesség és laktáció idején.

A vemhesség és szoptatás ideje alatt a kezelés megkezdése előtt egyeztessen az állatorvossal.

Termékenység:

Patkányokon végzett laboratóriumi vizsgálatok szerint a készítmény nem fejt ki káros hatást a hímek és a nőstények reprodukciós képességére.

Az állatgyógyászati készítmény ártalmatlansága nem igazolt tenyész-anyamacskáknál.

Tenyészmacskáknál a kezelés megkezdése előtt egyeztessen az állatorvossal.

Gyógyszerkölcsönhatások és egyéb interakciók:

Nem ismert. A klinikai kísérletek során a lotilaner és a rutinszerűen alkalmazott állatgyógyászati készítmények között kölcsönhatás nem volt megfigyelhető.

Túladagolás:

Nem észleltek mellékhatást szájon át történő beadást követően 8 hetes, 0,5 kg testtömegű macskakölyköknél, amelyeket a javasolt maximális adag több mint 5-szörösével (130 mg lotilaner testtömeg kilogrammonként) havonta, nyolc alkalommal kezeltek.

Mellékhatások

Nagyon ritka (10 000 kezelt állatból kevesebb mint 1-nél jelentkezik, beleértve az izolált eseteket is) a hányás, amely rendszerint kezelés nélkül megszűnik.

Fontos a mellékhatások bejelentése. Ez lehetővé teszi a készítmény biztonságosságának folyamatos nyomon követését. Ha bármilyen mellékhatást észlel, még ha az nem is szerepel ebben a használati utasításban, vagy úgy gondolja, hogy a készítmény nem hatott, értesítse erről a kezelő állatorvost! A mellékhatásokat a forgalombahozatali engedély jogosultjának is bejelentheti a jelen használati utasítás végén található elérhetőségeken vagy a nemzeti mellékhatás figyelő rendszeren: Honlap: https://portal.nebih.gov.hu/web/guest/-/mellekhatasok-pharmacovigilance-esetek-bejelentesekeresztül.

Adagolás az alkalmazás módszere és módja

Szájon át történő alkalmazásra.

– AdTab 12 mg / 0,5–2,0 kg esetén 1 db tabletta

– AdTab 48 mg / > 2,0–8,0 kg esetén 1 db tabletta

– 8,0 kg felett a tabletták megfelelő kombinálása

8 kg testtömegnél nagyobb macskáknál a rendelkezésre álló erősségek megfelelő kombinációját kell alkalmazni, hogy az ajánlott 6 – 24 mg/kg-os adagot elérje.

A helyes adagolás biztosítása érdekében a testtömeget a lehető legpontosabban kell meghatározni.

Különleges tárolási óvintézkedések

Gyermekek elől gondosan el kell zárni!

Ez az állatgyógyászati készítmény különleges tárolási körülményeket nem igényel.

Ezt az állatgyógyászati készítményt csak a dobozon és buborékfólián az {Exp} után feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni! A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Az ártalmatlanná tételre vonatkozó különleges óvintézkedések

A gyógyszerek nem kerülhetnek a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba!

A fel nem használt állatgyógyászati készítményt vagy az állatgyógyászati készítmény alkalmazása után keletkező hulladékokat az állatgyógyászati készítményre vonatkozó helyi előírásoknak és a nemzeti hulladékgyűjtési előírásoknak megfelelően kell ártalmatlanítani. Ezek az intézkedések a környezetet védik.

Kérdezze meg a kezelő állatorvost vagy a gyógyszerészt, hogy milyen módon semmisítse meg a továbbiakban nem szükséges állatgyógyászati készítményeket!

Az állatgyógyászati készítmények besorolása

Állatorvosi vény nélkül kiadható állatgyógyászati készítmény.

A forgalombahozatali engedély száma(i) és a kiszerelések

EU/2/22/288/011–014

A tabletták alumínium/alumínium buborékfóliába vannak csomagolva kartondobozban. Valamennyi hatáserősség 1 vagy 3 tablettás kiszerelésben érhető el.

Előfordulhat, hogy nem minden kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A használati utasítás legutóbbi felülvizsgálatának dátuma

2023/04.

Erről az állatgyógyászati készítményről részletes információ érhető el a készítmények uniós adatbázisában https://medicines.health.europa.eu/veterinary.

Kapcsolattartási adatok

A forgalombahozatali engedély jogosultja: és kapcsolattartási adatai a feltételezett mellékhatások bejelentése céljából:

Elanco GmbH, Heinz-Lohmann-Str. 4, 27472 Cuxhaven, Németország

Tel.: +36 18506968

PV.HUN@elancoah.com

A gyártási tételek felszabadításáért felelős gyártó:

Elanco France S.A.S., 26 rue de la Chapelle, 68330 Huningue, Franciaország

 


Vélemények

5.00
7 vélemény alapján

Írd meg a véleményed!

Már kipróbáltad ezt a terméket?

Oszd meg tapasztalataidat, véleményedet a Petguru közösségével! Segítsd a gazdikat a döntésükben!

Nagyon jó termék! Bevált!

duma21
2025.05.22.
Igazolt vásárlás

Eddig bármilyen cseppet vettem nem vált be. Ez ami segített!

duma21
2025.05.22.
Igazolt vásárlás

Legjobb védelem!
Eddig bármilyen cseppet vettem nem vált be. Ez ami segített!

duma21
2025.05.22.
Igazolt vásárlás

Hibátlam termék,nagyon jó árban!

Kutas Péter
2024.08.29.
Igazolt vásárlás

Nagyon jó, hatékony, és a cica könnyen lenyelte egy kis étellel.

Walterné Nagy Erika
2024.08.03.
Igazolt vásárlás

A legjobb védelem a cicának.
Hála nem vakaródzik . Gyors és biztonságosan megöli a parazitakat élősködőket.
Nagyon finom a cicának. És eddig mindig tele volt bolhával kullanccsal és most nincs. Bátran mászkálhat a cica kínt mert védelem alatt áll.
Köszönöm szépen Petguru a gyors pontos kiszállítást.
Meg fogok tőletek rendelni.

Lantos-Kánya Erika
2024.07.12.
Igazolt vásárlás

Nagyon jó a tabletta a cicák egyből megeszik. Már másodjára kapták azóta nincs kullancs bennük. Azelőtt 3 dbot kellett az egyikből kiszedni.

Nagy Judit
2024.05.17.
Igazolt vásárlás
Csak bejelentkezett és a terméket már megvásárolt felhasználók írhatnak véleményt.
Petguru logo
AdTab Rágótabletta Macskák Részére 1db
2.980 Ft3.279 Ft