Amerikai bully – egy igazi csupaszív izompacsirta
Egy újabb meg nem értett szépséget üdvözölhetünk az amerikai bully személyében. Pedig hiszed vagy sem, kedves...
ElolvasomSokan hirtelen ötlettől vezérelve szeretnének bele vágni az akvarisztikába, mint hobbiba. Azonban az üzletbe, vagy webshop felületen nézelődve döbbennek rá, hogy mennyi mindenre is van szükség.
Hiszen egy akvárium nem csak annyiból áll, hogy egy fogunk egy vízzel teli akváriumot, és rakunk bele halakat. Még egy egyszerűbb kompletten megvásárolható szett is tartalmaz egy kisebb belső szűrő terméket, fűtőt, lámpát. Ehhez persze még szükséges talajt és élő növényeket is vásárolni, mielőtt jönnének a halacskák.
Azonban pont a készen kapható szetteknek a gyenge pontja az akvárium vízszűrő. Ugyanis sok esetben ez az akvárium belső szűrő alul méretezett, már ami a felületét illeti. Némelyik már az igazi mini akvárium szűrő kategóriát súrolja amit igazából 10-20 literes garnélás akváriumokba lennének javasoltak.
De nézzük is meg, hogy melyek a Petguru oldalán fellelhető akváriumi szűrő típusok:
Vannak bizonyos „általános szabályok” arra, hogy mikor van egy külső akvárium szűrő jogosultsága, vagy hogy elég egy belső szűrő akváriumba bőven. Ha nincs túl telepítve halakkal, akkor elég szokott lenni egy kisebb méretű akvarium szuro. De ha nagyobb méretű (100 liter feletti) akvárium boldog tulajdonosai vagyunk, akkor mindenképpen egy akváriumi külső szűrő darabon gondolkozzunk. ez nagyobb szűrő felülete révén jóval több „hasznos baktériumot” von be a vizünk tisztaságának szűrésébe.
Ezt még mindig ki lehet egészíteni egy akvárium levegőztető és szűrő kombinációjának hívott szivacsszűréssel. Ez lényegében egy légpumpára vagy powerheadre (vízforgató akváriumba) rákötött szivacs.
Ha a legjobb akvárium belső szűrő érdekel, akkor nézz szét a Petguru Eheim, Aqual kínálatában, nem fogsz csalódni! Ha pedig a gazdaságos megoldások híve vagy, vagy még keresed az „igazit” akkor az Atman, Resun akvárium víztisztító berendezések között nézelődj!
Egy újabb meg nem értett szépséget üdvözölhetünk az amerikai bully személyében. Pedig hiszed vagy sem, kedves...
ElolvasomAmikor felfedezel egy kinövést a kutyusodon, valószínűleg csak egy kutya s...
ElolvasomKi ne szeretné az édes mézet, ugye? Emiatt nagyon sok gazdi gondolkodik el a...
ElolvasomAz akvárium lényegében egy szelet természet az otthonunkban. Azonban ahhoz, hogy ez a kényes biológiai egyensúly megmaradjon, le kell másolnunk a természetet. Az esőt vízcserével imitáljuk, a talajt másoljuk, növényzetet szintúgy. Hiszen azon kívül, hogy dekorációs funkciót is betöltenek a víztisztító növények akváriumba szükségesek az egyensúly végett.
Hiszen azok is részt vesznek a káros anyagok felszívásában, a belső vagy külső szűrő akvárium berendezés mellett.
Az pedig csak a te döntéseden múlik, hogy melyiket választod.
Hiszen a vízszűrő akváriumba lehet belső ( benne az akváriumban) vagy külső. (akvárium mellett, alatta). Azonban van ám itt egy kakukktojás is. Lehet már akasztós szűrőket is kapni, amelyek nem foglalnak helyet az akváriumban és nem csúfítják el a látványt sem. Ezek lényegében ötvözik a belső és a külső szűrő akvárium típusokat.
Azonban az űrtartalmuk kisebb, mint egy hagyományos külső szűrő akváriumhoz, ezt jó ha tudod.
Az akvarium kulso szuro teljesítménye lényegében az űrtartalomtól függ, na és persze attól, mennyiszer tudja óránként átforgatni a vizet. Ez a szám legalább 3-5x akkora legyen, mint amekkora az akvárium térfogata. Ez igaz a belső szűrő akvárium használata esetén is.
Tehát ha esedékes egy víztisztító akváriumba kiválasztása, sok szempontot kell figyelembe venned. A külső szűrők élettartama hosszabb, kevesebb gondozás mellett jobban szűrik a vizét az akváriumba, de sajnos drágábbak.
A belsők ezzel ellentétben olcsóbbak, de a biológiai szűrésben kevésbé vesznek részt. Cserébe viszont nem igényelnek nagy helyet, hiszen benne vannak az akváriumba.
Ha pedig egy szivacsszűrést választasz, akkor a legolcsóbb és „legősibb” típust választod. Itt arra kell figyelned csupán, hogy az akvárium szűrő levegőztető használata közben a légpumpa magasabban legyen a vízszintnél. Ugyanis áramszünet esetén visszafolyhat a víz az eszközbe. Ha nem tudod ezt megoldani, szükséged van egy visszafolyásgátló csapocskára.
Ha szükséged van további segítségre, keress minket bátran a Petguru ügyfélszolgálatán!