Bacopa caroliniana? Üde színfolt az akváriumban

Halvány zöld, kicsiny leveleivel sokak számára megtetszik ez a növény, azonban nem tartozik a legkönnyebben tarthatóak közé.

A bacopa caroliniana (ejtsd: bakopa karoliniána) egy nem túl kényes, de nem is a legegyszerűbb, úgymond szálas növény.

Közkedvelt, és ha jól érzi magát, dugványozással könnyen szaporítható. A talajban nem válogat, sóderben és kvarchomokban is jól el van. Viszonylag lassan növekszik, így az akvakertészek is kifejezetten keresik, mert nem kell hetente az ollóért nyúlni.

Hogy mi miatt írjuk, hogy nem a legkönnyebben tartható? A viszonylag magasabb fényigénye miatt.

bacopa-caroliana
forrás: https://www.aquariumcoop.com/

Tehát összességében egy közepes igényű, közepes magas növények közé tartozik. A fényerősséget az akváriumban watt/literben vagy lumen/ literben adjuk meg. Míg a 10 lumer/ liter az árnyéktűrő kategória, 40lumen/liter már a nagyon komoly világítást igénylő növények igénylik. A nagylevelű bakopa, (latin név Bacopa caroliniana vagy másik nevén a Bacopa Amplexicaulis) valahol ennek a tartománynak a közepén érzi jól magát.

Folyékony tápozás mindenképp, de a legszebb állapotáért CO2 gáz beoldása is ajánlott. Minél erősebb fényt kap, annál pirosasabbá válnak a levelei.

A víz paraméterekben nem különösen válogat, 6-7,5 pH között, és a viszonylag lágyabb-közepesen kemény vízben 0-15Nk egyaránt növekszik. Hőmérsékletben sem túl kényes, 20-28 fokú hőmérséklet ideális a számára. A táptalajt meghálálja.

Ne ültessük az akvárium nagy áramlással rendelkező részére, illetve kifejezetten növényt csipkedő halak (mollik, aranyhalak, sügerek, stb) mellé kevésbé ajánlott.

A Bacopa caroliniana megjelenése

Ez az Észak-Amerika területéről származó növény átlagosan 30-50 cm magas. A Plantaginaceae család tagja.  Magasra törő szárain sok kicsi üde zöld levelet hoz párasával. Ha csoportosan ültetjük, rendkívül dekoratív akváriumi dísz. A víz felszín felé növekedve apró, lila színű virágokat hozhat.

Egyetlen hátránya, hogy a növény termesztők víz felett termesztik, így emers leveleket hoz. Majd mikor az új otthonába kerül, az akváriumba, ledobálhatja a leveleit. Nem kell megijedni, új, már víz alatti, submers leveleket fog hozni hamar.

Tetszett a cikk? Oszd meg:

A hozzászólás beküldésével efogadod az adatvédelmi irányelveinket és a Hozzászólási szabályzatot.

Még több blog

TOVÁBBI CÍMKÉK

NÉPSZERŰ ÍRÁSOK

KORÁBBI CIKKEK

Petguru
közösség

Gyere, csatlakozz
Te is az állat-bolondokhoz!

Csatlakozom

Figyelmedbe ajánljuk

  • 9
Susa Adult Maxi Száraz Kutyatáp
20kg - 40kg
  • Raktáron
16.490 Ft - 32.980 Ft
  • 0
SullerZ Új-Zélandi Zöldkagyló Por
125g - 400g
  • Raktáron
9.390 Ft - 21.890 Ft
  • 0
SullerZ Churpi
18g - 123g
  • Raktáron
809 Ft - 4.842 Ft
  • 0
Royal Canin Sterilised
400g - 10kg
  • Raktáron
2.657 Ft - 34.264 Ft
  • 3
Delikan Prima Energy Red Meat kutyatáp
20kg - 40kg
  • Raktáron
17.000 Ft - 36.980 Ft

Ezeket olvastad már?

A shiba inu - A legkelendőbb japán mémkutya
KUTYA MAGAZIN

A shiba inu - A legkelendőbb japán mémkutya

A legkelendőbb japán mémkutya- A shiba inu A japán kutya fajták legkisebbike önálló és független típus, így a nem tapadós ölebre vá

Elolvasom
Vízi petrezselyem
AKVARISZTIKA MAGAZIN

Vízi petrezselyem

Egy dekoratív, mégis könnyen tartható mutatós élő akváriumi dekoráció. A magyar akvakertészek találó név alapján illették a vízi

Elolvasom
Darakór - A leggyakoribb díszhal betegségek egyike
AKVARISZTIKA MAGAZIN

Darakór - A leggyakoribb díszhal betegségek egyike

Könnyen felismerhető a tüneteiről, és szerencsére a kezelése sem bonyolult. Azonban kezelés nélkül végzetes lehet az akvárium lakói szá

Elolvasom
Petguru logo